Czystek jest rośliną posiadającą bardzo mocne działanie na tle wzmocnienia układu immunologicznego człowieka. Bardzo istotne jest to, że stosowanie czystka nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Co ważne, tej rośliny nie da się przedawkować. Picie dużej ilości herbaty z tej rośliny nie powoduje żadnych problemów w organizmie. Herbatki z czystka mogą pić również dzieci już po skończeniu 3 miesiąca życia.

Najważniejsze powody, aby pić herbaty z czystka to:

– duża ilość polifenoli, które mają dobroczynny wpływ na walkę z różnorodnymi drobnoustrojami, zwłaszcza przy infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych;

– właściwości cytotoksyczne i antyproliferacyjne, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie prostaty;

– czynniki antybakteryjne, antywirusowe oraz antygrzybiczne, dzięki którym możliwe jest zwalczanie takich problemów jak: czystek na trądzik, łuszczyca, łupież, egzemy, grzybice różnego rodzaju, infekcje np. zatok;

– szeroki właściwości oczyszczające dla organizmu ludzkiego;

– ma działanie rozpuszczające zakrzepy oraz zatory kwi;

– działa przeciwzapalnie oraz odmładzająco;

– wspomaga leczenie boreliozy oraz działa prewencyjnie przed zachorowaniem na tą groźną chorobę;

– aby chronić zwierzęta domowe przed kleszczami lub pchłami można również zastosować herbatę z czystka;

– pozwala na odpowiednie dbanie oraz prawidłowe utrzymanie higieny w jamie ustnej, ma działanie wybielające zęby;

– regularne spożywanie herbaty z czystka pomaga w regulowaniu wydzielin ciała człowieka np. potu.

Bardzo istotne jest, żeby pamiętać, że jednorazowe wypicie takiej herbaty nie przyniesie pożądanych efektów. Ważne jest, aby czystek pić regularnie przez dany okres czasu ( zwykle około miesiąc ), wtedy efekty z całą pewnością będą zauważalne. A prozdrowotne właściwości na pewno poprawią stan zdrowia oraz samopoczucie.

Czystek można kupić w wielu postaciach np. mielonej czy ciętej. Sama herbata składa się  z kwiatów i listków, którą można kupić w bardzo wielu  zwykłych sklepach, aptekach oraz sklepach zielarskich bądź ze zdrową żywnością.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *